Rekordowy 3. Gdańsk Maraton

Rekordowa liczba 3,4 tysiąca zawodników zameldowała się na starcie 3. Gdańsk Maratonu. Padł rekord trasy, którą zwycięzca – Rafał Czarnecki przebiegł w 2 godz. 24 min. Zawodnicy, których celem było pokonanie ponad 42-kilometrowej trasy wypili 60 000 kubków wody, a woda, którą prosto z sieci dostarczył Saur Neptun Gdańsk posłużyła także do przygotowania napojów izotonicznych.

Można więc powiedzieć, że woda z wodociągu całym strumieniem popłynęła na 3. Gdańsk Maratonie.

- Było to możliwe dzięki instalacji, którą specjalnie na potrzeby tej imprezy skonstruowaliśmy w ubiegłym roku. Przygotowania do maratonu to dla nas duże przedsięwzięcie logistyczne. Każdy z punktów, zlokalizowanych wzdłuż trasy zlokalizowany był przy hydrancie. Punkt poboru wody musieliśmy przygotować, tak by wolontariusze mogli czerpać wodę podawaną zawodnikom – podkreśla Jacek Kieloch, wiceprezes SNG.

 

Woda podawana maratończykom na całej trasie pochodziła z ujęć głębinowych – studni trzecio, czwartorzędowych i kredowych, co oznacza, że była to woda naturalnie czysta nie wymagająca skomplikowanych metod uzdatniana.

- Była to woda w większości średniozmineralizowana, a więc dostarczyła sportowcom niezbędnych im podczas wysiłku mikroelemetów, jak wapń, magnez, potas czy sód – dodaje Guy Fournier, prezes SNG.

Przypomnijmy 1 i 2 edycja maratonu w Gdańsku  już dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu. Tytuł ten przyznawany był w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl. Czy stanie się tak także w tym roku? Opinie maratończyków po starcie są niezwykle budujące:

Patrycja „Wspaniała impreza na najwyższym poziomie. Trasa , punkty nawadniania, wolontariusze. . . wszystko idealne .”

Anna „Świetna impreza! Punkty odżywcze na najwyższym poziomie! Wspaniali wolontariusze. Wspaniała obsługa. Pomoc! Bardzo dużo punktów z wodą! Wszystko bez zastrzeżeń! !! Dziękuję!!!

Gratulujemy biegaczom i dziękujemy za super recenzje. Do zobaczenia za rok.

Zwiń ^

Zdroje dla gdańskich przedszkolaków

Było ich w Gdańsku 112, a będzie jeszcze więcej. Konkretniej mówiąc 132, bo Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk rozpoczynają realizację IV edycji projektu montażu zdrojów do picia wody w gdańskich placówkach oświatowych. Tym razem jednak zdroje trafią nie do szkół, a publicznych przedszkoli, w których maluchy będą mogły gasić pragnienie smaczną, gdańską kranówką.

- Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które na tak dużą skalę realizuje projekt montażu zdrojów w placówkach oświatowych. Do tej pory poidełka montowaliśmy w szkołach, pora pójść krok dalej. W tym roku rozpoczynamy montaż zdrojów dla przedszkolaków – podkreśla Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

20 poidełek zostanie zamontowanych w gdańskich przedszkolach do końca października 2016 roku.

- Wprowadzenie nawyku picia wody zamiast słodzonych napojów jest niezwykle istotne już od najmłodszych lat życia. Dlatego chcemy przekonać do picia wody z kranu młodsze pokolenie gdańszczan – zaznacza Guy Fournier. – W szkołach udało nam się zaszczepić modę na kranówkę, liczymy, że także przedszkolaki będą korzystać z poidełek.

Tegoroczna edycja projektu jest już czwartą z kolei. Dotychczas akcja realizowana był pod hasłem „Zdroje w gdańskich szkołach”. Jako, ze zmienili się adresaci projektu, drobny lifting przeszła nazwa akcji. Edycja 2016 nosi nazwę „Zdroje dla najmłodszych”. Nie zmieniły się natomiast zasady przedsięwzięcia. SNG finansuje zakup poidełek, ich montaż w placówkach oświatowych, a także laboratoryjne badania wody wykonane zarówno przed jak i po zamontowaniu zdroju. Dodatkowo przez rok placówki oświatowe w ramach bezpłatnego serwisu urządzeń mogą liczyć na pomoc fachowców z SNG.

Projekt „Zdroje w gdańskich szkołach” to flagowy program Gdańska promujący picie wody z kranu wśród dzieci i młodzieży. Akcji towarzyszy hasło „Zdrowy napój źródło życia. Woda z kranu wprost do picia!”

 

W 2016 roku zdroje trafią do następujących placówek:

Lp.

Przedszkole

Adres

1.

Przedszkole nr 5

80-462 Gdańsk
ul. Burzyńskiego 10A

2.

Przedszkole nr 11

80-021 Gdańsk
ul. Raduńska 54

3.

Przedszkole nr 20

80-704 Gdańsk
ul. Lenartowicza 21

4.

Przedszkole nr 21

80-166 Gdańsk
ul. Mozarta 33

5.

Przedszkole nr 22

80-111 Gdańsk
ul. Kartuska 104A

6.

Przedszkole nr 31

80-753 Gdańsk
ul. Krowoderska 8

7.

Przedszkole nr 33

80-405 Gdańsk
ul. Klonowicza 1A

8.

Przedszkole nr 34

80-371 Gdańsk
ul. Jagiellońska 12

9.

Przedszkole nr 42

80-300 Gdańsk
ul. Michałowskiego 28

10.

Przedszkole nr 43

80-298 Gdańsk
ul. Słabego 2

11.

Przedszkole nr 52

80-252 Gdańsk
ul. Jaśkowa Dolina 12

12.

Przedszkole nr 59

80-398 Gdańsk
ul. Obrońców Wybrzeża 4F

13.

Przedszkole nr 60

80-347 Gdańsk
ul. Orłowska 19

14.

Przedszkole nr 66

80-461 Gdańsk
ul. Startowa 27

15.

Przedszkole nr 71

80-028 Gdańsk
ul. Diamentowa 13A

16.

Przedszkole nr 75

80-215 Gdańsk
ul. Wileńska 62

17.

Przedszkole nr 85

80-807 Gdańsk
ul. Chałubińskiego 15

18.

Przedszkole nr 88

80-462 Gdańsk
ul. Meissnera 4

19.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

80-441 Gdańsk

al. Legionów 7

20.

Przedszkole nr 35

80-858 Gdańsk

ul. Wałowa 36


  

Zwiń ^

Pracownicy SNG oddali 6 litrów krwi

6 litrów wody z pewnością na nikim w branży wod-kan nie robi wrażenia. Ale 6 litrów zebranej krwi z pewnością przejdzie do historii Saur Neptun Gdańsk, choć bez wody, podobnie jak bez krwi nie ma życia. Tą pierwszą SNG dostarcza do domów w Gdańsku i Sopocie niemal od 25 lat, ale po raz pierwszy pracownicy gdańskich wodociągów oddali krew, która trafiła do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Mobilny krwiobus zaparkował na parkingu siedziby głównej SNG 9 września o godz. 9.00. Akcja odbyła się pod hasłem „Krew i woda darem życia”.


-  Uważamy, że krew jak i woda to płyny, bez których nie da się żyć. A nie ma nic droższego niż ludzkie życie. Jako firma wodociągowa, związana z lokalną społecznością, chcieliśmy pokazać swoją wrażliwość na potrzeby społeczeństwa, którego jesteśmy częścią. Termin akcji wybraliśmy nieprzypadkowo. To koniec wakacji, a jak wiemy okres letni to dla Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa trudny czas, w którym zapasy krwi niezbędnej do ratowania życia ludzkiego się kurczą. Kurczą się, więc trzeba je było uzupełnić – podkreśla Guy Fournier, prezes SNG

Krew zadeklarowało oddać ponad 30 pracowników SNG.

- To pierwszy raz, kiedy namawialiśmy pracowników do honorowego oddawania krwi. Pierwszy i za pewne nie ostatni. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach akcji chętnych będzie jeszcze więcej. Liczymy na efekt tzw. kuli śnieżnej - że już przekonani o słuszności oddawania krwi, przekonają nieprzekonanych dodaje Guy Fournier.

Pracownicy SNG, którzy pomyślnie przeszli kwalifikację do oddania krwi, zgodnie podkreślali, że sam zabieg pobrania nie boli. Wśród załogi byli tacy, którzy krew oddawali po raz pierwszy, jak i honorowi dawcy, którzy krew oddają regularnie. Wśród nich Krzysztof Migdał, kierownik Działu Sieci Kanalizacyjnej SNG, który oddał już w sumie ponad 10 litrów krwi.

- To proste – jeżeli czuję się na siłach to oddaję krew, bo ktoś z pewnością jej potrzebuje. A poza tym nigdy nie wiemy, czy my sami nie będziemy kiedyś w potrzebie – podkreśla Krzysztof Migdał.

W ramach akcji zebrano prawie 6 litrów krwi.

- Uratowaliście właśnie dwa a może nawet trzy życia – podkreślali pracownicy Centrum Krwiodawstwa pracujący w krwiobusie. – Ta świadomość jest bezcenna.

    

Zwiń ^

Wodna Kraina Zabawy zaprasza znów za rok

Za nami piąty i zarazem ostatni z tegorocznych festynów organizowanych przez SNG. W każdy weekend czerwca i pierwszy weekend września spotykaliśmy się w Wodnej Krainie Zabawy z mieszkańcami Gdańska i przybyłymi gośćmi. W tym roku gościliśmy w gdańskich dzielnicach: Dolny Wrzeszcz, Nowy Port, Orunia, Piecki Migowo i Kokoszki.

Dla odwiedzających nas dzieci i dorosłych mieliśmy mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulami wodnymi, pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy, namioty z eksperymentami oraz warsztatami plastycznymi, a do tego liczne konkursy, malowanie buzi, wata cukrowa i popcorn oraz przejażdżki quadami. Oczywiście dla każdego mieliśmy pyszną i zdrową wodę prosto z kranu! O dobrą atmosferę podczas zabawy dbał Lolek Kranicki, który też częstował łakociami.

Już trzeci rok spotykaliśmy się z mieszkańcami Gdańska podczas wspólnej zabawy. Wielu uczestników tegorocznych festynów z zachwytem wypowiadało się o przygotowanych atrakcjach. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku spotkamy się w Wodnej Krainie Zabawy!

    

    

Zwiń ^

Letnie orzeźwienie pod Neptunem

„Szanowna Pani, Szanowny Panie od nas masz zestaw a wodę masz w kranie” – pod takim hasłem odbyła się letnia promocja picia wody z kranu pod gdańskim Neptunem. Do picia wody prosto z sieci zachęcał zarząd Saur Neptun Gdańsk oraz zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. W 30 minut rozdano 250 dzbanków SNG oraz

Chętnych na skosztowanie wody z ujęcia wody nieopodal Neptuna nie brakowało. Akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem jeszcze nawet przed oficjalnym rozpoczęciem. Każdy, kto 30 sierpnia o godz. 13.00 wziął udział w happeningu i spróbował gdańskiej kranówki, otrzymywał upominek w postaci dzbanka SNG z cytryną i miętą do samodzielnego przygotowania orzeźwiającego napoju. Rozdaliśmy 250 takich zestawów.

- Woda w Gdańsku jest naprawdę smacznapodkreślał w rozmowach z mieszkańcami Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej –Bez obaw można ją pić prosto z kranu, bo spełnia wszystkie normy jakościowe. Bardzo cieszył mnie pozytywny odbiór po skosztowaniu naszej wody. Niektóre osoby nie chciały uwierzyć, że to woda prosto z sieci.

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji akcji „Dzbanki pod Neptunem” dużym zainteresowaniem cieszyła się nastawa hydrantowa ustawiona obok fontanny Neptuna. Niektórzy przechodnie już samodzielnie dolewali sobie wody odkręcając krany.

- Cieszę się, że nasze akcje promujące picie wody z kranu mają pozytywny oddźwięk i coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie wody butelkowanej kranową– zaznacza Guy Fournier, prezes SNG. – Wodę mamy w Gdańsku naprawdę dobrą. Akcja była doskonałą okazją, by mówić o tym głośno mieszkańcom.

Przygotowane do akcji dzbanki rozeszły się w niespełna pół godziny. Osoby, które napiły się wody z kranu, bardzo sobie chwaliły jej smak oraz zapach. Często okazywało się również, że mieszkańcy wiedzą o walorach gdańskiej kranówki i piją ją w domu bez najmniejszych obaw.

- Akcje takie, jak ta powinny być organizowane częściej – powiedziała jedna z uczestniczek – Zastąpienie wody butelkowanej gdańską kranówką przyniosło korzyści nie tylko dla mojego zdrowia, ale również portfela.

   

   


Zwiń ^

Druga edycja projektu „Otwarta Oczyszczalnia” zakończona!

Druga edycja programu „Otwarta Oczyszczalnia” zakończona sukcesem! W tym roku ponad 100 osób odwiedziło Oczyszczalnię Ścieków Gdańsk Wschód! Kolejne wizyty dopiero w przyszłym roku!

W sobotę, 20 sierpnia, ostatni raz w tym roku osoby zainteresowane tematyką oczyszczania ścieków mogły zobaczyć, jak ważną rolę w życiu miasta pełni Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód. Uczestnicy mieli okazje sprawdzić co dzieje się z zużywaną przez nas wodą oraz poznać proces oczyszczania ścieków na różnych jego etapach.

W ostatnim - czwartym tegorocznym spacerze - frekwencja nie zawiodła. Dopisała również pogoda. Na początku każdy z uczestników otrzymał mapę obiektu z opisem poszczególnych miejsc. Później wszyscy zapoznali się z zasadami BHP oraz krótką historią gdańskiej oczyszczalni.

Następnie dyspozytor oczyszczalni kolejno tłumaczył, jak wygląda proces oczyszczania ścieków na każdym etapie. Uczestnicy nie kryli emocji w trakcie zwiedzania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się osadniki - tu padło najwięcej pytań. Następny przystanek to bioreaktory - zwiedzający dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią bakterie przy procesie oczyszczania ścieków.

– Oczyszczalnia zrobiła na mnie ogromne wrażenie, nie sądziłam, że jest to tak skomplikowany proces. – powiedziała uczestniczka spaceru,  pani Agnieszka, mieszkanka Gdańska.

Zwiedzający odwiedzili także Instalację Termicznego Przekształcenia Osadów, gdzie dowiedzieli się jak wygląda proces spalania osadów. Olbrzymi piec z piaskowym złożem fluidalnym, zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Pomimo wysokiej temperatury w obiekcie, każdy z uczestników wszedł na najwyższy poziom ITPO, by zobaczyć poszczególne elementy instalacji.

- Nigdy nie interesowałem się tym co dzieje się z zużywaną przeze mnie wodą. Nie sądziłem też, że z części osadów powstają bloczki, które w przyszłości mogą znaleźć zastosowanie budownictwie – dodał pan Michał, mieszkaniec Sopotu.

Projekt Otwarta Oczyszczalnia jest wspólną inicjatywą Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Realizowany jest od dwóch lat, a skierowany jest do mieszkańców Gdańska i okolic oraz osób zainteresowanych tematyką oczyszczania ścieków. Tegoroczne wizyty w Oczyszczalni Wschód realizowane były w wybraną sobotę od maja do sierpnia. Oczyszczalnię odwiedziło w tym roku ponad 100 osób. Kto nie zdążył, następną okazję będzie miał za rok.

 

Zwiń ^

Lipcowe zwiedzanie Otwartej Oczyszczalni już za nami!

Podczas kolejnej wizyty w Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód, odwiedzający ją mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się wszystkim etapom pracy tego ważnego dla funkcjonowania miasta obiektu i dokładnie zapoznać się z procesami oczyszczania ścieków.

Zwiedzanie obiektu składało się z dwóch części. W pierwszej goście oczyszczalni mieli okazję zapoznać się z procesem oczyszczania ścieków, a w drugiej przyjrzeć się procesowi przeróbki i zagospodarowania osadów ściekowych – produktów ubocznych procesu oczyszczania.

Sobotnie wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją, a umiarkowana pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Wśród uczestników wycieczki znalazły się osoby w różnym wieku oraz w różnym stopniu związane z branżą wod-kan. Odwiedzający byli bardzo zainteresowani tematem i na każdym etapie zwiedzania zadawali dużo pytań. Duże wrażenie na odwiedzających wywarł przebieg oczyszczania biologicznego oraz jego widoczne rezultaty. Ponadto uczestnicy byli zaskoczeni sposobem gospodarowania osadów ściekowych.

Osoby, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w zwiedzaniu oczyszczalni ścieków, zapraszamy na ostatnią zaplanowaną na ten rok wizytę. Odbędzie się ona 20 sierpnia. Więcej szczegółów na temat projektu Otwarta Oczyszczalnia, wraz z formularzem zgłoszenia chęci uczestnictwa w zwiedzaniu, znaleźć można na www.otwartaoczyszczalnia.pl.

Projekt Otwarta Oczyszczalnia jest wspólną inicjatywą Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

 
Zwiń ^

Czerwiec pod znakiem Wodnej Krainy Zabawy

Festyny rodzinne Wodna Kraina Zabawy już trzeci rok z rzędu okazały się strzałem w dziesiątkę. Świadczą o tym wysoka frekwencja i uśmiechnięte twarze dzieci, które bawiły się na naszych imprezach. W tym roku festyny zawitały, jak dotąd, do czterech dzielnic Gdańska. To co je połączyło - to doskonała zabawa i mnóstwo darmowych atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych i ich rodziców.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w pierwszą sobotę czerwca w Parku nad Strzyżą (Dolny Wrzeszcz). Podczas kolejnych weekendów miesiąca festyny odbyły się w Nowym Porcie (na obszarze Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5), w Parku Oruńskim oraz w Pieckach-Migowie (na terenie Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena”). 

Większość atrakcji, jakich doświadczyli licznie przybyli na Wodną Krainę Zabawy, była oczywiście tematycznie związane z wodą. Wśród nich największą popularnością cieszyły się: basen z kulami wodnymi, przejażdżki na kładach, dmuchany park zabaw ze zjeżdżalnią, wyścigi na wieloosobowych nartach, puszczanie baniek mydlanych i wiele innych.

Ciekawym wyzwaniem okazał się „ślepy test wody”, podczas którego można było podjąć próbę odróżnienia butelkowej wody mineralnej od wody z gdańskich wodociągów.

Nie zabrakło też konkursów z nagrodami (m. in. strzelania z pistoletów wodnych do celu, konkursów wiedzy o danej dzielnicy), prezentacji wodnych eksperymentów chemicznych, pokazów ratownictwa medycznego wraz z mini kursami pierwszej pomocy oraz stoisk z watą cukrową i prażoną kukurydzą. Najmłodszych zabawiał Lolek Krynicki, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Słowem: każdy z przybyłych, nie tylko tych najmłodszych, mógł znaleźć coś dla siebie.

Saur Neptun Gdańsk tradycyjnie już częstował przybyłych miejską kranówką oraz dostarczył orzeźwiającą „mgiełkę”, która ze względu na wysokie temperatury towarzyszące festynom (pogoda za każdym razem dopisała wyśmienicie), cieszyła się dużym powodzeniem.

Mimo że czerwiec już za nami, jest dobra wiadomość dla osób chcących jeszcze tego lata wziąć udział w Wodnej Krainie Zabawy. Ostatnia odsłona tegorocznej edycji będzie miała miejsce w pierwszą sobotę września (3.09) na terenie Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku-Kokoszkach (ul. Azaliowa 18). Start festynu przewidziany jest na godz. 10.00. Jest to na pewno doskonała okazja do pożegnania wakacji i przywitania nowego roku szkolnego w miłej, rodzinnej atmosferze. Dla wszystkich zainteresowanych wstęp wolny!

Organizatorami realizowanych od 2014 roku w ramach Wodnej Krainy Zabawy festynów są Saur Neptun Gdańsk i Miasto Gdańsk.

 

 

 

 

 

Zwiń ^

Na ochłodę woda… z mgiełki od SNG!

Gorąco? Mamy na to sposób! Saur Neptun Gdańsk postanowił na Targu Węglowym uruchomić mgiełkę, która zraszać będzie przechodniów i fanów piłki nożnej w Strefie Kibica. Czas funkcjonowania instalacji będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Dopóki będzie gorąco, dopóty mgiełka będzie działać!

- Wraz z nadejściem upałów SNG pomoże gdańszczanom i turystom, choć na chwilę się ochłodzić – podkreśla Guy Fournier, prezes SNG. – Nasze urządzenie można zamontować na dowolnym hydrancie. W miniony weekend mgiełka działała na Targu Węglowym oraz podczas naszego sobotniego festynu Wodna Kraina Zabawy w dzielnicy Piecki Migowo.

Projekt mgiełki – w kształcie kapelusza powstał na tablicach kreślarskich pracowników Biura Studiów Saur Neptun Gdańsk. Założeniem do wyprodukowania tego typu instalacji była jej mobilność, czyli możliwość wykorzystania wody z dowolnego hydrantu zlokalizowanego na terenie Miasta Gdańska.

Urządzenia sprawdziły się już podczas czerwcowych festynów organizowanych przez SNG. Z racji fali ubiegłotygodniowych upałów mgiełka po raz pierwszy pojawiła się w przestrzeni miejskiej.

- Pierwszy i za pewne nie ostatni! - podkreśla Guy Fournier.

 

Zwiń ^

Wiceprezes SNG wśród 10 najlepszych biznesmenów Pomorza

Jacek Kieloch, wiceprezes Zarządu SNG został laureatem Złotej Dziesiątki plebiscytu Biznesmen Roku 2015. Plebiscyt organizowany jest od 1994 roku przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego.

- Ten tytuł to dla mnie zaszczyt, ale i zobowiązanie na przyszłość. Wybór kapituły traktuję, jako nagrodę za efekty pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu braci wodociągowej zaangażowanej w służbie dla ponad 550 tysięcy mieszkańców i na rzecz samorządów lokalnych. O naszym zaangażowaniu świadczą też inne liczby: produkujemy 28 miliony m3 wody i oczyszczamy 34 milionów m3 ścieków, rozwijajmy przy tym usługi inżynierskie i nowe technologie – podkreśla Jacek Kieloch. - Efekty naszej pracy to stałe polepszanie jakości naszych usług, naszej kranówki, ale i dbałość o czystość środowiska. Razem staramy się, by jakość naszego życia ulegała ciągłej poprawie.

Wybory Biznesmena Roku odbywają się na Pomorzu nieprzerwanie od 1994 roku. To najstarsze przedsięwzięcie tego typu w Polsce północnej. Nagradzane są wybitne osiągnięcia gospodarcze szefów i właścicieli firm.

W Złotej Dziesiątce plebiscytu w 2015 roku znaleźli się:

  • Andrzej Czachorowski - PH Czachorowski (pakowanie, magazynowanie i transport jaj
  • Jacek Kieloch - Saur Neptun Gdańsk (dostarczanie wody i oczyszczanie ścieków)
  • Tomasz Kloskowski - Port Lotniczy Gdańsk
  • Jan Mioduski - Grupa Techno-Service SA (obwody dwu- i wielostronne, ekologiczny montaż podzespołów elektronicznych, system inteligentnego oświetlania LED-owego)
  • Bogdan Staniszewski - TRAKT (budowa dróg i ulic)
  • Marzena Stogowska -Mydlarz - IMPEL (zarządzanie nieruchomościami, catering, usługi porządkowe)
  • Wiesław Szajda - Hydromechanika (obróbka mechaniczna, fabrykacja elementów)
  • Waldemar Tymoszewski - Tym-Bud (roboty budowlane)
  • Kazimierz Woźniak - ELWOZ (budownictwo ogólne i elektroenergetyczne)
  • Kazimierz Wierzbicki – Trefl Sopot

Tytuł Biznesmena Roku podczas gali w Dworze Artusa otrzymał Kazimierz Wierzbicki, właściciel sopockiej firmy Trefl, produkującej puzzle, gry planszowe, karty do gry a także filmy animowane (pokazywane już na kanale dziecięcym TVP ABC).

 

Nagrodę w imieniu wiceprezesa Jacka Kielocha odebrał dyrektor ds. eksploatacji SNG - Stanisław Mikołajski.

 

 

Zwiń ^