Fałszywi pracownicy wodociągów - prosimy o czujność

Uwaga na oszustów! W związku z informacjami medialnymi o podszywaniu się oszustów pod firmy wodociągowe, chcemy Państwa poinformować, że nasi pracownicy mogą pojawić się tylko u osób, które mają z nami podpisane umowy. Do naszych klientów mogą przybyć np. pracownik odczytujący stan wodomierza głównego i/lub ogrodowego, ekipa wymieniająca wodomierz, pracownik kontrolujący poprawność działania wodomierza. Każdy nasz pracownik, który reprezentuje SNG, posiada Legitymację Służbową ze zdjęciem. Macie Państwo prawo poprosić o jej okazanie. W razie wątpliwości możecie także zadzwonić do naszego Biura Obsługi Klienta pod numer telefonu +48 58 301 30 91 i potwierdzić konieczność wykonania czynności służbowych przez pracownika SNG. Z kolei na naszej stronie internetowej w zakładce KOMUNIKATY (https://www.sng.com.pl/StrefaKlienta/Komunikaty.aspx) można sprawdzić, czy prowadzimy prace eksploatacyjne w sąsiedztwie Państwa domów. Bezpieczeństwo naszych klientów, to nasz priorytet. Bądźcie Państwo czujni!

Otwarta Oczyszczalnia znów za rok

Do historii przeszedł już tegoroczny projekt Otwarta Oczyszczalnia. O jego stale rosnącej popularności świadczy liczba osób odwiedzających Oczyszczalnię Wschód, która z roku na rok rośnie. W tym roku odwiedziły nas 193 osoby i był to absolutny rekord! Tych, którzy chcieliby obejrzeć procesy oczyszczania ścieków, a nie zdążyli się zapisać, zapraszamy za rok.

Otwarta Oczyszczalnia to dwie soboty w roku, podczas których obiekty technologiczne Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód udostępnia się zwiedzającym. Wizyta wzbudza ogromne zainteresowanie. W tej edycji projektu dostępna pula miejsc wyczerpała się w ciągu zaledwie kilu dni. Oczyszczalnia Wschód otworzyła swoje drzwi 23 sierpnia i 14 września. Edukacyjna podróż po oczyszczalni i Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów dla każdej z grup trwała po ok. 1,5 h-2 h. W tym czasie przewodnicy opowiadali o procesach oczyszczania ścieków oprowadzając gości niemal po wszystkich obiektach, które przebywają ścieki na drodze oczyszczania. Były to więc: budynek krat, piaskowniki, osadniki wstępne, bioreaktory, osadniki wtórne, a następnie hala wirówek.

- Z wielką niecierpliwością czekamy co roku na odwiedziny mieszkańców. To dla nas wyjątkowe święto. Wspólna podróż ma walor informacyjny, ale także edukacyjny. Mieszkańcy dowiadują się bowiem czego nie powinni wrzucać do sieci kanalizacyjnej, bo takie przedmioty sprawiają nam problem podczas procesu oczyszczania – zaznacza Guy Fournier, prezes Saur Neptun Gdańsk.

Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód zajmuje obszar 74 hektarów. Obsługuje ponad 750 tys. mieszkańców z Gdańska, Sopot, Żukowa, Kolbud i Pruszcza Gdańskiego. Mieszkańcy tych miejscowości produkują średnio 90 tys m3 ścieków na dobę. 90% ścieków przyjmowanych przez oczyszczalnię to ścieki komunalne produkowane przez gospodarstwa domowe, składa się na nie zużyta woda, która zawiera zanieczyszczenia odpływające z toalet, zlewów kochennych, zmywatek, wanien i pryszniców.

Projekt Otwarta Oczyszczalnia realizowane jest przez SNG wraz ze spółką Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna

 

 

Zwiń ^

Rekordowa Wodna Kraina Zabawy

Tegoroczny cykl Wodna Kraina Zabawy odszedł do historii jako rekordowy i niezwykle udany. Z szacunkowych wyliczeń, uwzględniających tylko liczbę wypitych kubków z wodą wynika, że bawiło się z nami ponad 10 tysięcy osób! Rekordowo duże było też nasze miasteczko, które rozrosło się o kolejne atrakcje. W różnych, familijnych konkursach mieliśmy też rekordowo dużo nagród. I wszystkie, co do jednej, trafiły do rąk uczestników zmagań.

Cyk festynów w ramach Wodnej Krainy Zabawy składał się w tym roku z czterech przedsięwzięć. Wodne miasteczko gościło na Oruni, w Jelitkowie, na Przymorzu oraz w Kokoszkach. Wszystkie festyny trwały w sumie dobę, każdy 6 godzin, choć zdarzało się, że zaczynaliśmy przed wyznaczoną godziną i kończyliśmy ciut później, by osoby czekające w kolejce na wyparzone atrakcje mogły z nich skorzystać. W tegorocznym cyklu przygotowaliśmy dla Was mnóstwo nowych atrakcji. Do najbardziej popularnych i obleganych należały: pokazy tańca, warsztaty bębniarskie, warsztaty ekologiczne i kreatywne, zabawy przy tablicy multimedialnej. Zrobiliście sobie setki zdjęć w naszej fotobudce.

- Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili Wodną Krainę Zabawy. Bardzo cieszę się, ze poprzez wspólną zabawę uczymy się zachowań proekologicznych – podkreśla Guy Fournier, prezes Saur Neptun Gdańsk.

Do liczb, które opisują tegoroczną edycję Wodnej Krainy Zabawy należy z pewnością ta obrazująca wypitą wodę. Rozdaliśmy 10 tysięcy kubeczków z wodą, którą podawaliśmy prosto z sieci. Była to woda z hydrantów, które na potrzeby imprez specjalnie przygotowywaliśmy, by mieć pewność, że woda będzie najwyższej jakości. Jako przekąski serwowano w miasteczku popcorn i watę cukrową. Punkty ich dystrybucji działały  24 godziny, czyli  bezustannie, a mieszkańcy bezustannie ustawiali się w kolejce, by je otrzymać.

Z całą pewnością możemy potwierdzić, że oprócz frekwencji festynom dopisała tez pogoda, za którą serdecznie dziękujemy matce naturze. Do zobaczenia za rok!

Zwiń ^

Oświadczenie SNG w sprawie podwyżek cen taryf w Sopocie

Szanowni Klienci,

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej doniesieniami dotyczącymi zarzutów, iż nowa taryfa za dostarczanie wody i odbiór ścieków dla Miasta Sopotu jest nieuzasadniona i zawyżona, chcemy z całą stanowczością zapewnić, iż cena ta została ustalona poprawnie i z należytą starannością. W momencie składania wniosku taryfowego, tj. 12 marca 2018 roku uwzględniała wszystkie znane nam elementy kosztów związanych z realizacją kontraktu w Sopocie.

Warty podkreślenia jest fakt, iż globalna cena metra sześciennego za wodę i ścieki w Sopocie była niezmienna od 4 lat, czyli od 1 stycznia 2015. Mimo iż w tym czasie zmieniały się uwarunkowania ekonomiczno-gospodarcze, które znacząco wpływały na koszty realizacji kontraktu, cena ta została utrzymana. Zatem zarzuty, iż podwyżka taryfy na poziomie 3,23% jest przez nas zawyżona uważamy za bezzasadne i godzące w dobre imię naszej spółki.

Informujemy, iż nowa taryfa dla Miasta Sopotu weszła w życie 30 lipca i jest obowiązująca.

Zarząd SNG SA

Zwiń ^

Oczyszczalnia Ścieków otwarta dla mieszkańców!

Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Najpierw 24 sierpnia, a następnie 14 września. By zobaczyć, co dzieje się ze zużytą w naszych domach wodą i jak wygląda technologia oczyszczania ścieków w Gdańsku, wystarczy wejść na stronę www.otwartaoczyszczalnia.pl i dokonać rejestracji.

Odwiedzający zobaczą niemal całą linię oczyszczania ścieków: komorę krat, osadniki, bioreaktory, Zamknięte Komory Fermentacyjne czy Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów. Spacer z przewodnikami potrwa ok. 1,5 h.

Wizyty w ramach projektu Otwarta Oczyszczalnia realizowane będą w dwóch terminach:

  • 24 sierpnia w godz. 10.00, 11.30, 13.00, 14.30
  • 14 września w godz. 10.00, 11.30, 13.00, 14.30


Obowiązują zapisy na stronie: www.otwartaoczyszczalnia.pl

- Choć projekt Otwarta Oczyszczalnia organizujemy od kilku lat, zainteresowanie zwiedzaniem Oczyszczalni Wschód nie słabnie. Bardzo nas to cieszy, bo wycieczki mają walor edukacyjny. Zwiedzający dowiadują się, że wrzucone do kanalizacji patyczki do uszu, mokre chusteczki czy tłuszcz stanowią dla nas i procesu oczyszczania ścieków nie lada wyzwanie – podkreśla Guy Fournier, prezes SNG. - Jak proces oczyszczania ścieków wygląda w praktyce, zapraszamy do osobistego zapoznania się. Naprawdę warto!

Projekt Otwarta Oczyszczalnia to wspólna inicjatywa Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

 

Zwiń ^

Taryfy w Sopocie i Gdyni (ul. Bernadowska)

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło taryfę za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla Miasta Sopotu i Gdyni (ul. Bernadowska).

Gospodarstwa domowe w Sopocie i Gdyni (ul. Bernadowska) zgodnie z nowo zatwierdzoną taryfą zapłacą 3,17 zł za metr sześcienny wody i 5,79 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków - co daje łączną kwotę 8,96 zł netto. Taryfa dla przemysłu i pozostałych odbiorców wyniesie 8,97 zł netto – odpowiednio 3,18 zł za metr sześcienny wody i 5,79 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków (do cen i stawek netto zawartych w taryfie dolicza się podatek od towarów i usług VAT w wysokości określonej odrębnymi przepisami).

Taryfa dla Miasta Sopotu i Gdyni (ul. Bernadowska) zaczęła obowiązywać od dnia 30.07.2019 r.
Aktualna taryfa dla Miasta Sopotu i Gdyni (ul. Bernadowska) znajduje się tutaj.
Zwiń ^

Nowy Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Gdańska

Uprzejmie informujemy, że od dnia 18 czerwca 2019 na terenie Miasta Gdańska prawa i obowiązki Klienta ustala Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Gdańska uchwalony przez Radę Miasta Gdańska dnia 25 kwietnia 2019 roku (Uchwała Nr IX/155/19). Zachęcamy do zapoznania się z nowym Regulaminem, który znajduje się w siedzibie spółki oraz na stronie internetowej https://www.sng.com.pl/strefaklienta/ustawyiregulaminy.aspx

Mgiełka z wody dla ochłody

Upał daje się we znaki, dlatego postanowiliśmy go mieszkańcom Gdańska nieco złagodzić. Nasze ekipy zamontowały dziś dwa zamgławiacze. Pierwszy stanął u zbiegu ulic Podmłyńska i Podwale Staromiejskie, a drugi w okolicach Targu Rybnego – nieopodal Technikum Łączności i Hotelu Hilton.

Zamgławiacze natychmiast podbiły serca przechodniów. Ich przenośna konstrukcja pozwala na ustawienie ich w dowolnym miejscu z dostępem do wody sieciowej.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/496337917195708/posts/1454820178014139?s=1501496673&sfns=mo


Zwiń ^

Konkurs – Dlaczego piję wodę z kranu?

Jeszcze tylko dwa dni, do północy, 3 kwietnia czekamy na Wasze odpowiedzi w konkursie na naszym Facebooku. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Spróbujcie, warto!

Udział w konkursie nie wymaga od Was skomplikowanych operacji. Po prostu napiszcie nam, dlaczego pijecie wodę z kranu. 3 najciekawsze uzasadnienia otrzymają nagrody główne, a 5 wyróżnienia.

Odpowiedzi wysyłajcie nam w wiadomościach prywatnych na FB lub na mail konkurs@sng.com.pl.

Na Wasze prace czekamy do 3 kwietnia 2019 do północy, a już 5 kwietnia ogłosimy listę zwycięzców.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją warunków regulaminu, który jest dostępny pod poniższym linkiem https://bit.ly/2S1dFuv
Powodzenia!


Zwiń ^

Płukanie magistrali wodociągowej

Informujemy, że w dniach 02/03 i 03/04 kwietnia b.r., w godzinach 21:00-6:00, będą prowadzone prace związane z planowanym płukaniem magistrali wodociągowej DN 1200/1000 od Ujęcia Wody „Straszyn” do Zbiorników Wody „Migowo” (ul. Myśliwska).

Płukanie będzie prowadzone w dwóch etapach:

  • etap pierwszy w dniu 02/03 kwietnia obejmie: miejscowości Kowale i Jankowo ul. Ogrodowa, dzielnice Gdańska: Zakoniczyn, Łostowice, osiedla: „Moje Marzenie”, „Cztery Pory Roku”, „Świętokrzyskie”, „Miłe”, „V Wzgórz”, „Euro-styl”, „Kolorowe”, „Cytrusowe”, „Nowy Horyzont”, „Habenda”, „Hokejowe”, „Hokejowe 2”, „Hokejowe 3”, „Vivaldiego”, „Laurowe”, „Krokusowe”, „Chabrowe”, „Przy Srebrnej”, „Willa Szmaragdowa”, „Srebrny Stok”, „Platinum Park”, „Złote Księżyce”, „Jaworzniaków”, „Alcon” w okolicy ronda przy ul. Wielkopolskiej, „Jodłowy Park”, „Nowy Horyzont”, „Trzy Kolory” oraz dodatkowo: ul. Aliny Pieńkowskiej, ul. Hokejowa, ul. Smołdzińska, ul. Kampinoska, ul. Muzyka, ul. Jagiełły, ul. Czerska, ul. Niepołomicka, ul. Przemian, ul. Wigierska, ul. Świętokrzyska nr 17, 19 i 21

  • etap drugi w dniu 03/04 kwietnia obejmie dzielnice Gdańska: Ujeścisko, Chełm, Orunia Górna, Suchanino, Siedlce, osiedla: „Pogodne”, „Ekolan”, „Słoneczna Dolina”, „Zielony Stok”, „Leszczynowe”, „S.M. Szadółki”, „Zielone” oraz ul. Ujeścisko, ul. Łostowicka do nr 15, ul. Kartuska (od ul. Łostowickiej w kierunku „Ronda Kuronia”), ul. Kampinoska.

W związku z prowadzeniem prac mogą wystąpić zaburzenia w dostawie wody, okresowe przebarwienia, spadki ciśnienia lub nawet braki wody w wyżej wymienionych rejonach.

W czasie trwania płukania magistrali, w miarę potrzeb, będą podstawiane beczkowozy z wodą. Po zakończeniu prac mogą wystąpić zabarwienia wody związkami żelaza. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy odbiorców wody.

Zwiń ^